Instagram

a22f5037a8ff685c1ef4c28680835ca2

Nejprve to vypadalo, že si Instagram budou užívat jenom majitelé iPhonů, ale v roce 2012 (dva roky po jeho založení) byl spuštěn i pro Androidy. Téhož roku byl Instagram odkoupen společností Facebook, čímž se pustil do získávání absolutní moci mezi sociálními sítěmi. Proč je ale tak důležité, aby šel i na Androidech? Je to totiž zásadně aplikace pro dotykáče. Na internetu sice najdeme Instagram taky, ale jeho počítačová verze je značně omezená. Nejdou tam totiž přidávat fotky, ale jinak funguje fajn.

Obecně je Instagram omezen věkovou hranicí 13 let, takže před jeho založením by si se měl raději poradit s někým dospělým, jestli to je pro tebe vhodné. Pokud ho má ale i tvá učitelka, tak je fajn ho zkusit využívat i pro školní účely. Že je to blbost? Ale kdeže, co takhle dát na Instáč fotku zajímavejch budov či památek země, kterou probíráte v zeměpise? Třeba tady je nejvyšší kostelní věž v Nizozemsku – Domtoren.

Utrecht! :)

Fotka zveřejněná uživatelem Martina Dobosiová (@martuledobos),

Instagram umožňuje sdílení a prohlížení fotografií. Sice nemůžeš zveřejnit nic jiného, ale fotky jsou přece super a navíc na Instagramu nenajdeš jen tak ledajaké fotky. Podstatou Instagramu je totiž vytvoření malého (ale i velkého) uměleckého díla. Co dělá Instagram jedinečným je právě široká nabídka filtrů hrající důležitou roli ve výsledném vzhledu fotografie. Některé filtry upravují barvy, dodávají fotkám lesk či vytváří dojem staré fotografie. Taky nabízí spoustu možností úpravy fotek – jas, kontrast, vinětace, otočení, no moc, takže se i naučíš upravovat fotky. Rámeček tvoří charakteristický znak instagramové fotografie a taky její čtvercový tvar, což už přestává být pravidlem. Důležité je ale také co a jak fotíš. Je důležité, aby už samotná fotka měla umělecký potenciál. Před jejím uveřejněním na síť můžeš napsat popisek, hashtag a zvolit, zda chceš svoji fotografii sdílet i na dalších sociálních sítích.

 

Kromě zveřejňování svých fotek můžeš taky přidávat ostatní uživatele do sledování , být kýmkoli sledován (můžeš si ale taky upravit nastavení, aby ti chodily žádosti o sledování), můžeš dávat fotkám „like“ nebo je komentovat. Na Instagramu lze zveřejnit i videa. Pouze ale v rozsahu tří až patnácti vteřin, ale to už nebude mít dlouhé trvání. Instagram plánuje umožnit uživatelům zveřejnit videa až o délce 1 minuty a k tomu taky spoustu super nástrojů pro úpravu videa :)

 

Můžeš na něm zveřejňovat cokoli. Své domácí mazlíčky, sebe, svůj oběd, zmrzlinu, výlety, cesty ze školy, prostě cokoli. Já třeba zachytila tohle, když jsem jela na kolečkových bruslích. Byl to vlastně jeden z mých prvních příspěvků na Instagramu :)

 

V Českých Budějovicich by chtěl žít každý :)

Fotka zveřejněná uživatelem Martina Dobosiová (@martuledobos),

Žádný komentář, buďte první!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.