Pinterest

6dcd7e917bfabedf78a6b2cfa3e48bf2

Znáte Pinterest? Mezi sociální sítě patří už do roku 2010 a okamžitě se stal populární. Je to bezvadná sociální síť, která umožňuje vytvořit si až 500 nástěnek, které mohou třídit fotky, obrázky či gify podle barvy, tématu, abecedy, prostě podle tebe. Další super věcí je, že umožňuje vyhledávat obsah daleko specifičtěji, než Google. Tedy přesně tak, aby to odpovídalo tvým zájmům mezi velkým množství obrázků, tzv. pinů. Na jednom místě můžeš najít spoustu nápadů, objevovat, vyhledávat mezi nimi, ukládat si je a vracet se k nim.

Je tam všechno, buď tam i ty!

Samotný obsah Pinterestu se dělí do 33 základních kategorií, mezi které patří např. architektura, vzdělávání, móda, cestování, jídlo a pití, výzdoba interiérů a další. V nich si můžeš vybrat, co tě zajímá. Aby si neměl pocit, že tam ji sám, jsou tu další tzv. pinneři, kteří dělají to samé co ty – lajkují, pinují, komentují. Můžeš je sledovat, ale můžeš sledovat i jen některé z jeho nástěnek. Pokud tě jeho piny omrzí, můžeš se zase jednoduše ze sledování odhlásit, je to zcela nezávazné a vůbec se kvůli tomu nemusíš cítit špatně. Tobě se ale může stát to samé :) To tě ale nemusí děsit, protože Pinterest není o získávání Pokemonů (pokud je nemáš mezi svými nástěnkami), ale jde o to, aby si na Pinterestu měl vše, co potřebuješ pro své zájmy.

Beztrestně a volně tu můžeš rozdávat lajky (na Pinterestu jako srdíčko), komentovat a hlavně přepinovat, když se ti pin líbí. Co je super, že můžeš nahrávat i vlastní fotky. Když se ti podaří vyfotit skvělou káru, hoď ji tam, když se ti líbí boty v obchodě, sem s nimi. Co se týče lajků, i to má svoji specifickou funkci. Nejenže tím ohodnotíš obrázek, který nebyl hoden přepinování, ale automaticky se ti uloží na tvůj profil a ty se k těmto obrázkům můžeš vrátit a třeba si to rozmyslíš a přidáš ho na svoji nástěnku.

screen pin12

 

Jak si můžeš na screenshotu všimnout, pinner si také může vytvořit tajnou nástěnku, jež nevidí nikdo jiný, nežli on.  To se hodí, když nechceš, aby tvoje úlovky viděl tvůj kamarád/kamarádka nebo se to hodí, když používáš Pinterest i ve škole. Jo i to jde a je to docela dobrý.

Pinterest i do školy

Právě díky velkému množství témat je možné Pinterest využít v téměř každém předmětu. Můžeš si třídit různá témata a předměty do nástěnek. Pokud v biologii probíráte houby, můžeš si udělat na Pinterestu udělat vlastní atlas hub a jak už jsem psala výše, nemusí to být jenom piny, můžeš tam dát i fotku píchavky, kterou najdeš na zahradě. Je toho spoustu, do zeměpisu si zde můžeš udělat nástěnky k jednotlivým zemím, do angličiny slovíčka, prostě, co uznáš za vhodné. Nemysli si, tvoji učitelé o Pinterestu už dávno ví. Pokud ho ale budete používat ve vyučování, radši si svoje nástěnky udělej jako tajné nebo si udělej druhý účet.

Já mám Pinterest moc ráda, je tu velké množství návodů na různé výrobky (jak už na domácí dekorace, sezónní tvoření, bižuterie), návody na perfektní účes či manikúru a spoustu dalšího, ale to asi bude zajímat spíš holky :) I pro kluky se tu dá ale najít využití – kola, auta, motorky, sport, letadla, akční a komiksoví hrdinové, hry, stačí hledat. Ale raději hledej anglicky, když hledáš česky, tak sice něco najdeš, ale v angličtině toho najdeš daleko víc. Pokud nevíš, povolej strýčka Googla s jeho Translatorem :)

Tento obsah je jedinečný, protože ostatní sociální sítě nejsou uzpůsobeny k archivaci a k vyhledávání tohoto obsahu. Nedělejte si proto, prosím, z Facebooku Pinterest.

Sledujte nás na Pinterestu a koukněte taky na uživatele Bored Panda.

A co že se tu dá najít? :)

 1a9a0036968271bfe740fb12a76a466b 35d65eb8acbc9259081757e2b9c5664e 31150ff6091bad3b4fba6fd01ddb28de 89484ee445d23c1ef3056f5dd31c6d75 2977560698f8eabd0d2bb79d68d4d3e8e428e127cb954cb0b874fd9de17df8b9

1 Komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.