YouTube

youtube

Věděl si, že YouTube je taky sociální síť? Jak tam nemůžeš napsat, co si měl dnes k obědu, tak ti to tak nepřijde, že? :)

Celým názvem YouTube Inc., je sociální síť působící v internetových vodách od června roku 2005. Jako samostatná společnost YouTube neměla dlouhé trvání a o rok později byla odkoupena společností Google. Ten mimochodem vlastní i Snapchat. Základním principem této sítě je sdílení videa mezi širokým publikem. YouTube není kanál tvořen pouze z velkých médií, producentů a dalších lidí, kteří mají na svůj obsah autorská práva, ale mohou to být i zcela běžní lidé, jako je tvůj soused, kolegové z práce tvého táty nebo dokonce ty. Podle toho se ale obsah dělí na komerční a nekomerční. Jak už jsem řekla, přispěvatelem může být kdokoli, jelikož na YouTube lze nahrávat videa bez vysokých technických požadavků. Díky tomu se YouTube dostalo na seznam Největších technických neúspěchů poslední dekády, který byl sestaven časopisem Times v roce 2009. A přesto si život bez YouTube už skoro nedokážeme představit :)

youtube-video-grumpy-cat

YouTube tvoří dvě skupiny uživatelů – přispěvatelé a publikum. Pro pasivní publikum není nutná registrace, takže sledující může zcela anonymně sledovat hodiny a hodiny videa. Samozřejmě s registrací je uživateli umožněno používat několik jednoduchých funkcí, má možnost nahrávat vlastní videa, vytvářet playlisty s oblíbenými videi a komentovat videa vlastní, ale i ostatních uživatelů. Stejně jako na Facebooku, i na YouTube existuje tlačítko „Líbí se mi“ a na rozdíl od Facebooku je tu i tlačítko „Nelíbí se mi“. Na YouTube můžeš najít kanál své oblíbené skupiny, herce, filmu nebo jenom blázna, který si dělá srandu ze svých koček. Pokud se přihlásíš k odběru těchto kanálů  jejich videa se ti budou zobrazovat na tvé hlavní stránce. Co je fajn, je také číslo odpovídající počtu shlédnutí. Podle toho můžeš monitorovat zvyšující se popularitu tvého videa nebo usoudit, že to video není úplně profláklý a ty si jedním z těch, kteří ho objevili.

Pokud umíš něco, co ostatní neumí, je YouTube super místo kde to prezentovat. Zpěv, hra na kytaru, mtb, skate, triky s míček, hakisákem, tanec nebo jenom sršíš vtipem? I takoví tady jsou, třeba YouTubeři. Prezentuješ na YouTube něco ty? Hoď nám to do komentáře, třeba ti pomůžeme tě proslavit :)

Umíš skvěle vysvětlit historické události nebo se ztrácíš ve všech těch evropských zemích? I ke vzdělávání se dá YouTube dobře využít. Co takhle dostat jedničku za perfektní video na YouTube? Zároveň si můžete se třídou udělat svůj vlastní kanál a nahrávat si tam videa vztahující se k různému učivu. To se pak bude hned učit líp, když to bude na YouTube a ne v sešitě :)

 

1 Komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.