Jak někomu zabránit, aby mě kontaktoval

bart-lisa-simpson_67r

Facebook je stránka vytvořená proto, abychom měli všechny naše přátele na jednom místě a mohli společně sdílet naše zájmy, názory, zážitky a hlavně životy. Jelikož Facebook je ale plný různých lidí, je možné, že někteří se budou chtít kamarádit více, než bychom chtěli. A jestli právě ty otravuješ ostatní, tak tady je návod, jak se tě zbavit :)

Cizinci a divný lidi

Ne vždy si musíme někoho na Facebooku přidat nebo si s ním psát. Pokud ho neznáme a není nám příjemné se bavit s někým cizím, tak to prostě dělat nemusíme. Mě to připadá většinou trochu děsivý, když mě objeví někdo, koho jsem v životě neviděla. Jak mě našel? Proč se chce se mnou bavit? Když jsem začínala na Facebooku, přidal si mě nějaký američan, američanka? do teď nevím, jakého pohlaví to bylo a napsal mi zprávu (anglicky), tak jsem si říkala, že si alespoň procvičím angličtinu, ale od té doby byl naprosto neaktivní. To jsem měla štěstí. O pár let později mi začal psát jeden kluk. Jednou za čas mi napsal „Ahoj, jak je?“ já chtěla být slušná, tak jsem ho taky pozdravila a jako odpověď jsem dostala veeeeeeeelmi nevhodnou fotografii, kterou jsem vážně vidět nechtěla. Když to udělal asi po třetí, tak jsem prohledala Facebook, kde si ho můžu zakázat. Nechtěla jsem být zlá a nahlásit ho, tak jsem chtěla před ním ochránit alespoň sebe. No a od té doby mám pokoj :) Když mi píše někdo, koho neznám ani já, ani nikdo z mých přátel, tak to přijde do složky Ostatní, kterou vůbec nekontroluju a lidi, kteří mi posílají žádosti o přátelství si taky pečlivě prohlížím. Anglicky už umím a to i bez američana na Facebooku, tak víc nepotřebuju :)

Facebook není o tom, jak se vyvarovat nevhodným zprávám a obtěžování, je to o tom, aby ses mohl bavit se svýma kamarádama. Je to hrozně jednoduchý, že by to zvládl i Bart a chytrý jako Lisa:

Bez názvu

Žádný komentář, buďte první!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.