WhatsApp

whatsapp_logo_wide_2013

Pamatujete si ještě SMS zprávy? No jasně, ty vám píšou už jenom rodiče :) Aplikace WhatsApp (z angl. Whats Up? překl. „Jak je?“) je doslova aplikací, která vyzývá své uživatele k tomu, aby zjistili, co je u jejich přátel nového. Tak trochu se snaží navázat na úspěch SMS zpráv, jelikož funguje na základě telefonního čísla. Pouze lidé, na které máte telefonní číslo tvoří váš seznam přátel. To znamená, že už vás nebude obtěžovat nikdo cizí, pokud mu nedáš svoje číslo a to přece na potkání nerozdáváme, protože pak by nám telefon zvonil pořád.

WhatsApp je mezi mladými lidmi velmi populární a už po jeho spuštění se očekávalo, že by mohl být i úspěšnější, než Facebook. Tak ho Facebook pro jistotu koupil za 22 bilionů dolarů $$$. Zajímavou prezentaci o tom, jak si Zuckerberg (majitel FB) koupil k Valentýnu WhatsApp, si můžete prohlédnout zde. Po tom, co si Facebook koupil i Instagram, můžeme vnímat Facebook jako trochu hamounský neboli:

maxresdefault

Ale zpátky k tomu, proč ležel Zuckerbergovi WhatsApp tolik v žaludku. Jak už jsem trochu v úvodu naznačila, WhatsApp umožňuje zasílání zpráv obdobných SMS s tím rozdílem, že je bezplatný a ke svému sdělení můžete připojit fotografii, obrázek, video a dokonce můžete nahrát i krátkou hlasovou zprávu. A takových zpráv se za den pošle přes 31 bilionů. Jako by si Facebook koupil každou WhatsApp zprávu, za více než 1 $. Na rozdíl od ostatních sítí, tato komunikace je daleko reálnější, protože si píšete s lidmi, které opravdu dobře znáte a v celkem i stejném čase. A taky vás nikdo nesleduje. Zatímco si Facebook všechno ukládá a sleduje vaši aktivitu, WhatsApp má na každý zaslaný obsah speciální šifru, aby obsahu nikdo, kromě adresáta, nerozuměl.

Také si nemusíte psát jenom s jedním z přátel, ale dokonce s 50 dalšími ve stejném chatu! Všem těmto lidem najednou můžete dát vědět o tom, co se vám právě stalo. Ovšem nemusíš být ve spojení jenom s přáteli. Proč si nepřidat i rodiče, aspoň společně ušetříte za zprávy a tobě zbude víc na kapesný :)

I když je WhatsApp super, ta koupě Facebook ho trochu pokazila. Facebook tak totiž má informace o telefonních číslech nejen uživatelů WhatsApp, ale i o číslech jejich přátel. Nemusíš mít sice založený účet na Facebooku, ale on už o tobě ví.

Žádný komentář, buďte první!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.