Tumblr

tumblr-thumbnail-copy

Tumblr je jedna z nejoblíbenějších sociálních sítí. Vždycky jste si přáli mít svůj vlastní blog, ale připadalo vám to moc složité? S Tumblr to už nebude problém :) Tumblr je ideální sociální síť, když vám vyhovuje microblogging – to znamená sdílení velmi aktuálních myšlenek, postřehů, věcí či písní co vás právě zaujaly a prostě všeho. Své příspěvky můžeš zveřejňovat ihned, nebo si je zařadit do fronty (queue). Můžete si ji nastavit tak, aby se příspěvky ve frontě sami zveřejňovaly přesně v čas, který si sami zadáte. Na Tumblr můžete zveřejnit cokoli co chcete a ještě si můžete nastavit, jak váš blog bude vypadat. Stejně jako u Facebooku zde máte profilovou fotku, úvodní fotku, ale navíc si můžete vybrat vzhled blogu, barvy blogu, písmo, název vašeho blogu a popisek a těch blogů si můžete za den vytvořit třeba 10, podle tématu, počasí, barvy :)

tumTumblr je tu pro tebe ale pouze pokud ti je víc, než 13. I když se mladší často kvůli tomuto pravidlu kroutí, Tumblr jim to vysvětluje takto:

Aby sis mohl založit Tumblr, musí ti být alespoň 12. Myslíme to vážně: Je to těžký pravidlo, založený na U.S federální a státní legislativě. A i když budete prosit "Ale mě už je 12.9!" Ne, promiň. Jestli ti je míň, než 13, nepoužívej Tumblr. Zeptej se rodičů jestli ti koupí Playstation 4 nebo zkus knížky.

Aby sis mohl založit Tumblr, musí ti být alespoň 12. Myslíme to vážně: Je to těžký pravidlo, založený na U.S federální a státní legislativě. A i když budete prosit „Ale mě už je 12.9!“ Ne, promiň. Jestli ti je míň, než 13, nepoužívej Tumblr. Zeptej se rodičů jestli ti koupí Playstation 4 nebo zkus knížky.

 

Po tom, co se zaregistruješ, můžeš se vrhnout do objevování blogů dalších uživatelů. Tumblr má svoji vyhledávací lištu, do které můžeš zadat přesně to, co hledáš nebo prostě volně objevovat přes tlačítko Explore. Mezi vlastníky blogů patří i hudebníci, herci, ale i lidé, jako jsi ty. Nalézt se zde dají různá témata, proto si na Tumblr najde své úplně každý.

tum_screen14

Pokud se ti obsah blogu líbí, můžeš se jednoduše přihlásit ke sledování uživatele, můžeš jednoduše jednotlivé příspěvky sdílet na svůj blog (reblogg) nebo mu dát „Líbí se mi“ prostřednictvím symbolu srdce. Komentovat příspěvky ale můžeš jen těm, které sleduješ.

I na Tumblr máš něco jako hlavní stránku. Zde se jmenuje Dashboard. Na ní najdeš ty nejnovější příspěvky z blogů, které sleduješ.

tum_screen

Nemusíš už teď každých pět minut zaplavovat Facebook, všemi obrázky, gify, fotkami, písněmi, videi a dalšími věcmi, které tě zaujali. Na to tu je Tumblr. Jen škoda, že je v angličtině. Pro překlad ale může využít slovník a současně si rozšíříš slovní zásobu :)

2 Komentářů

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.