Twitter

0318_twitter

Logo modrého ptáčka asi určitě znáte. Stejně tak jako logu Facebooku, ani logu Twitteru se nedá skoro nikde vyhnout. Twitter byl založen v roce 2006 (tedy dva roky po Facebooku) a v součastnosti ho nejméně jednou za měsíc použije 304 milionů uživatelů. To oproti Facebooku je sice málo, ale s tím Twitter srovnávat nemůžeme, jedná se totiž o odlišnou sociální síť.

Twitter se zaměřuje především na sdílení myšlenek, postřehů a zajímavých informací. Stejně tak jako Tumblr, se Twitter pojí s pojmem microblogging (velmi aktuální sdílení jakéhokoli obsahu, který uživatel považuje za zajímavý). Pro Twitter je specifické, že jeho příspěvky jsou délkově omezeny. Každý příspěvěk může být dlouhý max. 140 znaků. Pamatujete někdo ještě staré telefony, které umožňovaly psaní SMS přesně v této délce? No, asi ne, ale princip je stejný. Musíte se pořádně zamyslet nad tím, jak co nejjasněji a nejstručněji vystihnout podstatu vašeho sdělení. Twitter vám možná trochu brání vylévat si vaše srdce a sdělovat světu, jak odporný oběd dnes v jídelně byl, ale v tom právě spočívá ten rozdíl mezi Facebookem a Twitterem. Twitter není sociální síť, kde lidé svým přátelům sdělují jejich osobní zážitky ze dne. Na Twitteru není seznam přátel ale je zde seznam sledujících. Své sledující nemusí uživatel ani znát. Sledování zde funguje zcela nezávazně. Pokud se ti líbí tweety někoho jiného, můžeš ho začít sledovat. Až tě omrzí, sledování zase vypneš. Tak to může být i naopak.

twitter

Přesto ale ti nebrání být tím, kdo jsi. Můžeš si zde nastavit profilovou fotku, úvodní fotku a můžeš vesele tweetovat fotky, videa a sdílet odkazy. Významnou funkci zde plní i tzv. hashtag [haštag]. Označuje se vždycky křížkem # (levý alt+X) a za ním následuje klíčové slovo, podle kterého je tvůj tweet dohledatelný a vztahuje se k obsahu tvého tweetu.

Další zajímavostí na Twitteru je to, že každý tweet má vlastní URL, což znamená, že každá myšlenka, každý názor, je vlastně webová stránka.

Mnoho lidí se registruje na Twitter, aby mohlo vyhledávat lidi se zajímavými či stejnými názory, pro zábavu, pro zviditelnění sebe a své firmy. Můžeš zde sledovat své oblíbené zpěváky, skupiny, sportovce, herce, filmy, hry, knížky, město, kino a spoustu dalšího. Stačí své vytoužené přání zadat do vyhledávače nebo si při registraci vybrat z navrhovaných kategorií.

twittertwit

Žádný komentář, buďte první!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.