Foursquare

foursquare-pin-2015

Foursquare je bezva sociální síť, na které můžeš svým přátelům velmi aktuálně sdělit, kde se právě nacházíš, co tam děláš a k tomu přidat nějakou fotku. Mezi ostatnímu sítěmi je tato jedinečná, protože jako jediná se odehrává na skutečném prostoru. K Foursquare se můžeš jednoduše přihlásit přes Facebook nebo Google+.

Fousquare je zároveň databáze všech kaváren, cukráren, restaurací, divadel, muzeí, koncertních míst, výstav a mnoho dalšího. Až budete s třídou nebo rodiči plánovat nějaký výlet, můžete se podívat sem. Nebo když dostanete na výletě nečekaně rozchod a se spolužáky nebudete vědět, kam tak narychlo zajít.

Ke každému místu tu jsou fotky, hodnocení a komentáře od lidí, co tam doopravdy byli. Všechna tato místa tam mají zároveň i svoje profily, které si můžeš uložit do seznamu kde si byl, nebo kam někdy musíš jít. Můžeš tyto místa taky jednoduše ohodnotit skrze symbol srdce jako „Líbilo se mi“ nebo zlomeného srdce jako „Nelíbilo se mi“. Nevýhodou je, že většina komentářů je od zahraničních turistů, takže jsou psány anglicky a nebo taky rusky. Najít se dají ale i názory Čechů.  Až ale někde budeš ty, můžeš to místo okamžitě na Fousquare označit a napsat svoje dojmy. Pak tam aspoň přibude víc českých komentářů :)

Já jsem si vždycky vyhlížela zajímavá místa na Pinterestu, ale myslím, že to občas i zkombinuju, protože zde se můžeš podělit o svůj zážitek a od toho tu Foursquare je :)

Dej ale pozor na to, s kým co sdílíš, protože díky mapě jsi na Foursquare velmi snadno dohledatelný, pokud aktuálně sdílíš, kde se právě nacházíš. Raději si své nadšení nebo naopak zklamání z návštěvy muzea nech až na doma, třeba zjistíš, že to tam hrozné nebylo. A taky si dej pozor na věkovou hranici, že jsou sociální sítě až od 13 let má svůj důvod. Není to proto, aby ti to tížilo život a obtěžovalo tě to, ale aby ti to prodloužilo dobu strávenou venku s kamarády a zároveň tě ochránily před možnými padouchy než přijdeš na to, jak je sám rozeznat a jak se sám chránit.

four

foursquare

 

 

 

Žádný komentář, buďte první!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.