Jak se (za)bavit na sociálních sítích

Záznam-celé-obrazovky-6.-8.-2015-140854-682x351

Jak se člověk může bavit na sociálních sítích snad ani není potřeba rozebírat. Vždyť Facebook je plný našich přátel, se kterými můžeme hodiny chatovat, hrát hry a posílat si odkazy na YouTube. Co ale dělat, když náš kamarád odjede k babičce? Pak musíme prohlížet profily ostatních lidí a sami si hledat zajímavá videa na YouTube.

Jsou tu ale i jiné sítě doslova přetékající zábavou a zajímavostmi. Hned ze začátku se ale pustíme do toho, co se dá dělat na Facebooku nebo YouTube.

Facebook je místo, kde se můžeme spojit se všemi našimi přáteli či známými. Můžeme se ale také přidávat do skupin, které mají stejné zájmy, jako my, takže zde můžeme diskutovat, radit se s ostatními a sdílet fotky a videa. Pokud se zde ale s někým spřátelíme, je zde větší riziko, že to nemusí být přesně ten, za koho se vydává, protože ho osobně neznáme. Pokud se ale jenom bavíme o našem společném tématu, může to být klidně pes nebo jenom stejně nadšená podnikatelka z Prahy :) Pokud by po nás chtěl náš nový známý osobní informace, je lepší si identitu člověka raději ověřit, pokud je to možné, nebo tyto věci vůbec neříkat a změnit téma či se na něco zeptat ohledně našich zájmů. Jo a co vůbec neděláme – NIKDY NEMLUVÍME O MLADŠÍCH SOUROZENCÍCH, NESDĚLUJEME, ŽE ZA OBRAZEM JE SEJF ČI MÁME DRAHOU TELEVIZI A JEDEME NA TÝDEN PRYČ.youtube-video-grumpy-cat

Abychom ale zase nezůstali u toho, co nedělat, radši si rozebereme YouTube, protože to je taky báječná sociální síť. Nejen, že zde najdeme spoustu hudby, zábavných videí, ale najdeme tu také spoustu návodů, díky kterým se můžeme naučit hrát na kytaru, uvázat si kravatu, také jsou zde kanály zabývající se počítačovými hry (tzv. Let’s Play), které ti pomohou něčeho docílit nebo ukázat, jak si nějakou hru vylepšit, holky zde najdou spoustu videí, jak si něco vyrobit nebo uvařit, stačí vědět, co tě zajímá.

vinePokud máš nejradši videa, bude se ti líbit i Vine, což je vlastně takový Instagram ale s videi. Můžeš koukat na zábavná videa na kanálu Comedy, přenést se na ty nejúžasnější místa na světě před kanál Places, sledovat život domácích i divokých zvířat na kanále Animals a spoustu dalšího. Výběr témat máš hned na úvodní stránce v levém rohu nebo si jednoduše do vyhledávače můžeš napsat téma, které hledáš.

Cestovat ti umožní i sociální síť Pinterest. Můžeš objevit ty nejzajímavější místa, které v průvodci jen tak nenajdeš. Také zde můžeš najít nějaký užitečný návod a pak už se na několik hodin obejdeš i bez sociálních sítích. Jako když jsem skládala papírový diamant. Ovšem i zde najdeš spoustu zábavy. Podobně jako na Vine, stačí zadat kategorii Humor nebo si to jednoduše dohledat ve vyhledávači. Co je fajn, že si můžeš všechny tyto obrázky(piny) uložit na nástěnku a pak se o ni podělit se svými přáteli.2977560698f8eabd0d2bb79d68d4d3e8

I Tumblr je sociální sít stvořená k zábavě. Můžeš si vytvořit vlastní blogy z toho, co tě zajímá, ať už je to ve formě fotky, myšlenky nebo hudby. Stejně tak můžeš zkoumat i blogy ostatních.

Snapchat sám o sobě nemusí být moc zábavný, ale některé výsledné fotky mohou být prostě k popukání. Stačí si trošku pohrát s kreslením a vtipnost je na světě.vublydex

Dalším zajímavým místem může být také Myspace nebo Soundcloud. Obě tyto sítě jsou zaměřené zejména na hudbu. Můžeš si ně nich vyhledat své oblíbené interprety, lajkovat jejich hudbu, sledovat jejich profil a přidávat si své oblíbené písně do svých seznamů, které si pak můžeš přehrát.

I když to vypadá, že sociální sítě jsou jen o tom, co kde najdeš, je velmi důležité vědět, že to všechno může být i naopak. Ty sám můžeš fotit, co tě zajímá a baví, můžeš to točit, popsat, nakreslit a prostě TVOŘIT. A i když to tvoji přátelé náležitě neocení, určitě to ocení někdo klidně na druhém konci republiky nebo i světa!

 

 

 

Žádný komentář, buďte první!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.