Myspace

BaCjRZWs

Myspace je jedna z prvních sociálních sítí v jejich historii. Byla spuštěna v roce 2003 a tehdy si všichni mysleli, že sociální sítě nemohou mít ve světě žádný úspěch, protože jsou divné a uchýlit se k nim mohou jenom zvláštní individua nevycházející z domu se zabořenými nosy ve svých počítačích. Jenže teď je internet i v mobilu, takže máme zabořené nosy všichni a všude.

V letech 2005 až 2008 se MySpace stal největší sociální sítí na světě a v roce 2006 byl nejnavštěvovanější internetovou stránkou ve Spojených Státech, v té době ještě porazil začínající Facebook.[2]Jeho úspěšnost už ale neměla dlouhého trvání a Facebook se stal v roce 2009 nejnavštěvovanější sociální sítí. Pak už to šlo s MySpace od desíti k pěti. V roce 2011 odkoupil zpěvák Justin Timberlake, který  se snažil o oživení MySpace a tak věnoval dva roky práce tomu, aby ho předělal a znovu přitáhl pozornost lidí. I když spousta lidí to považovala za vyhozené peníze, opak se stal skutečností. Redesignovaný Myspace s novým prostředím a nevšedním ovládáním v listopadu roku 2013 odvedl pozornost od Facebooku a získal 50 milionů aktivních uživatelů měsíčně. Jestli je Myspace sociální síť přesně pro vás můžete usoudit podle reklamy na YouTube.

Myspace_Homepage

A co že vlastně Myspace dokáže? Stejně jako na Facebooku si můžete najít přátele, sdílet s nimi vše, co vás napadne, posílat zprávy a odkazy na zeď nebo do osobní zprávy, ale co je nejzajímavější, můžete se zde spojit se svými oblíbenými zpěváky či skupinami. Dalším lákadlem je, že profil na Myspace může mít více personalizovaný vzhled a obsahuje hudební přehrávač přehrávající písně, které si tam sám uložíš z profilů jednotlivých interpretů. Nebo se můžeš nechat volně nalákat přes Myspace rádio a objevovat podobnou hudbu.

myspace_screen

 

Žádný komentář, buďte první!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.