Facebook 4Ever

timeline1

Facebook je skvělým místem, kde velmi širokému publiku můžeme předat nějakou informaci. Současně je také místem, kde tvoříme naši historii. Veškeré naše příspěvky totiž nalezneme na našem tzv. Timeline profilu, což znamená, že všechny příspěvky jsou chronologicky (od nejstaršího po nejnovější) řazeny za sebou a kdykoli se k nim můžeme vrátit. Vrátit se k nim také mohou naši přátelé a to nejen ti, které máme na seznamu přátel už od založení našeho profilu, ale také noví přátelé. Pokud jsou hodně zvědaví, mohou velmi jednoduše najít, co jsme dříve zveřejňovali na svých účtech.

Vždy bychom měli mít na vědomí, že sociální sítě jsou místem veřejným, a to i když náš obsah mohou vidět pouze přátelé. Ne vždy na nich přece máme jenom ty nejlepší přátele a pak se může stát, že se vás status objeví v nějaké posměvačné skupině jako třeba následující status, který sice zůstal na Facebooku, ale úplně jinde, než na majitelčině profilu:

11040931_10153104276447263_1871283265008154437_n

Přesně tyto statusy by si člověk měl nechat pro sebe nebo alespoň jenom pro toho druhého, i když…Po dvou dnech vztahu je taková reakce asi trochu přehnaná a drahá polovička z něj může být i trochu znepokojená. Autorka by si měla uvědomit, že její další přítel nebo i kluk, co se o ni zajímá, si i za několik let může tento status přečíst a udělat si z toho o ní určité mínění, které může její budoucí vztahy ovlivnit.

A netýká se to pouze těchto milostných výlevů. Pozor bychom si měli dát i na příspěvky, které by nějakým způsobem mohly ohrozit i naše budoucí povolání. V teen letech sice člověk asi těžko myslí na to, jak jednoho dne bude obcházet pohovory o první zaměstnání, ale věřte nebo ne, spousta profesních agentur a zaměstnavatelů si své uchazeče o zaměstnání prohledává na sociálních sítích a dokonce i z těchto důvodů některé uchazeče odmítá. Myslete tedy na to, že ne vždy musíte vykřičet do světa, jakou lumpárnu jste dnes provedli, označovat se na videích a fotkách s alkoholem v ruce nebo po požití alkoholu. Pokud se holky zrovna nechtějí ucházet o místo modelky, jejich fotky s velkými výstřihy a obličeje zakryté vrstvou makeupu s vyšpulenou pusou se také nemusí každému líbit. Co platí obecně, myslíte, že by váš měl váš šéf vidět ve spodním prádle? Nemělo by to být spíš naopak, že si při pohovoru, abyste zahnali stres, představujete vy vašeho šéfa v trenýrkách? :)

Bohužel současné generace teenagerů mají tu nevýhodu v tom, že si svoje puberťácká léta dokumentují na sociálních sítích a nechávají je volně přístupné dalším lidem spoustu dalších let.  Já se naštěstí vypisovala na 10 papírů, když mě naštvali rodiče a neměla jsem možnost ventilovat to na Facebook, stejně tak, jako když jsme s kamarádkou…No, to opravdu nikdo nemusí vědět :)

Žádný komentář, buďte první!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.