SoundCloud

a96d1d4474e0bda73edcacc57600e08f

Jste hudební nadšenci nebo vám vadí, jak YouTube odvádí vaši pozornost, když něco děláte a snažíte se ho mít jen jako hudební pozadí při práci? Nejlepší a nejsnazší řešení je sociální síť SoundCloud, z něhož doslova prší hudba! SoundCloud je jednoduchá síť, kterou si můžete propojit se svým Facebookem, takže si nemusíte pamatovat další heslo navíc. Původně měl SoundCloud sloužit jenom hudebníkům a umožnit jim mezi sebou sdílet svoji hudbu, ale nakonec se tato síť otevřela i veřejnosti a my teď můžeme poslouchat hodiny a hodiny různé hudby. A nejen to. Můžete vyhledávat písně svých oblíbených interpretů, sledovat je a objevovat jejich písně v různém provedení, které nikde jinde nenajdete. Můžete je lajkovat tlačítkem se symbolem srdce, komentovat je a jednotlivě je sdílet na váš profil. Co je ale nejlepší, můžete si tu tvořit vlastní playlisty podle nálady, žánru, tématu, ke kterému se vztahují, prostě jakkoliv vás napadne. soundcloud_screen1sound

Hudbu můžete vyhledávat podle kategorií, přímým vyhledáváním ve vyhledávací liště nebo skrze samotné hudebníky, jelikož po skončení jejich skladeb se přehrává jimi doporučená hudba. To jsou zároveň i funkce, které jsou dostupné všem, bez ohledu na registraci. Pokud si chcete tvořit vlastní playlisty a sledovat interprety a své přátele, musíte se zaregistrovat. Jak už jsem ale říkala, stačí povolit SoundCloudu přístup k uživatelskému jménu a heslu vašeho facebookového účtu.

soundcloud_screen

Na jednom místě můžete mít uloženy skladby, které vám pomáhají při učení, které se snažíte naučit na kytaru, cvičíte na ně choreografii nebo je hrajete s vaší skupinou. Pokud sami hudbu tvoříte, můžete právě zde svoji tvorbu prezentovat, aniž byste se museli trápit tím, že nemáte k písni video nebo se vám nelíbí zveřejňovat pohled do vaší zkušebny. Na SoundCloudu naleznete totiž jenom audio.

Pokud máš na SoundCloudu i své přátele, můžete mezi sebou sdílet hudbu, můžeš poslouchat co je právě baví a objevovat společně novou hudbu a nemusíte při tom ani zahlcovat konverzaci na Facebooku odkazy na YouTube. Naleznete tu samozřejmě i osobní zprávy, takže případnou konverzaci nemusíte vést na Facebooku, ale i přímo na SoundCloudu.

Žádný komentář, buďte první!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.