Dislike přichází!

1682570-poster-1280-hater-app

Toto není žádný hoax ani spam, Facebook brzy začně testovat tlačítko „dislajk“. Slavný zakladatel Facebooku, Mark Zuckerberg, vyslyšel přání uživatelů a chystát se zavést „dislajk“, protože je přesvědčen, že uživatelé budou moci skrze „dislajk“ lépe vyjádřit své soucítění a nesouhlas s urážejícími, hrubými, děsivými a sprostými příspěvky.

Na příspěvky, které si jednoznačně zaslouží dislajk, se můžeš podívat tady.

Jak už ale Mark Zuckerberg říká, můžeme dislajkovat negativní události našich přátel. Když si někdo dal na Facebook fotku svého zesnulého psa se smutným komentářem, vypadalo trochu posměvačně, když měl 40 lajků. V budoucnu budeme moci na tyto věci reagovat už lépe.

Tlačítko „dislajk“ zatím můžeme použít pouze na YouTube. Na YouTube ale nesdílíme osobní věci a proto je „dislajk“ na Facebooku daleko víc zneužitelný. Asi se chvíli budeme bavit tím, abychom získali co nejvíce dislajků, ale až nás to přestane bavit, začneme dislajkovat ostatní abychom jim ukázali, že je nemáme rádi, myslíme si o nich své nebo jim chceme ublížit či způsobit špatnou náladu. A to už mi připomíná nechvalně známý jev nazývající se kyberšikana. Jenže to samé může někdo udělat nám.

Bohužel vývoj sociálních sítí nás nutí čím dál více přemýšlet o tom, jak na nich jednáme. Za chvíli už budou složitější, než život…

marvin

Žádný komentář, buďte první!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.