Placený Facebook

paid-social-media-marketing

Všichnu už jsme několikrát slyšeli, že Facebook bude placený. Tím jeho uživatelé děsí ostatní uživatelé jenom proto, aby se pobavili nad tím, kolik lidí jim naletělo. Ne, Facebook placený nebude.

Kolik z vás ale čte tento příspěvek jen proto, že jste se děsili, že něco takového přichází nebo vás zajímalo, zda existuje nějaké facebookové vylepšení, které ale stojí peníze? :) Naletěli jste hoaxu neboli poplašné zprávě.

A takhle se to dá udělat se vším: Facebook koupí Českou republiku, Grumpy cat bude první kočka ve vesmíru, zemřel kluk co ukradl řetízek a spoustu dalšího. To jsou hoaxy, které jen tak někod pro srandu vypustí. Pak jsou hoaxy, které se snaží, aby jim člověk opravdu věřil, takže třeba odkáže na nějaké seriózní zdroje (např. ministerstva, Českou televizi, policii,…). Nejvážnější jsou však hoaxy, které se snaží z lidí vylákat citlivé informace, to už je na pomezí s phishingem.

Sociální sítě jsou někdy pěkně zrádné. I když většinou jsme na sociálních sítích, abychom se nemuseli učit, ty potvůrky nás nutí čím dál víc a víc přemýšlet nad tím, co je pravda, co ne, co je správné a co je špatné.

Žádný komentář, buďte první!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.