Žraloci vs. selfie

PAY-Aaron-Gekoski

Myslíte si, že focení selfie je bezpečná zábava? Koho by napadlo, že taková fotka může někoho zabít. Ovšem opak je pravdou. Spoustu lidí klidně ohrozí svoji vlastní existenci, jen aby měli co nejlepší selfie na Facebooku nebo Instagramu. Jednou z „obětí“ selfie se stal i 66-letý japonský turista, který se svým kamarádem pořizoval selfie na schodech indického chrámu. Nešťastnou náhodou uklouzli a spadli ze schodů. Zatím co jeho kamarád vyvázl z nehody se zlomenou nohou, on už takové štěstí neměl a následky svého zranění zemřel.

Kvůli bezpečnosti návštěvníků byl dokonce zavřen i Národní park Katmai na Aljašce, jelikož lidé pořizovali selfie s medvědy.

Celkové statistiky dosavadních úmrtí ukázaly, že pro člověka je nebezpečnější selfie, nežli žralok. Na následky nehody při focení selfie zemřelo 12 lidí, zatímco žraloci tento rok usmrtili 8 lidí. Možná vám to připadá vtipné, ale je třeba se zamyslet nad tím, že ne všechny věci musí být zdokumentovány selfie a že je bezpečnější se nudně fotit v parku, doma nebo v autobuse. Tento graf také dokazuje, že moderní trendy člověku ubližují více, než příroda.

Screen-Shot-2015-09-21-at-4.13.14-PM-1

Zdroj: Mashable.com

1 Komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.