K jakým historickým událostem by nedošlo, kdyby dříve existovaly sociální sítě

121

Ukřižování Ježíše Krista

Kdyby Ježíš zveřejňoval trik, jak změnit vodu ve víno a chození po vodě na YouTube mohl by se stát populární a místo pranýřování by se za něj lidi postavili. Svá kázání by přesunul na Twitter nebo by kázal přes Google+ Hangouts buď zcela anonymně nebo z různých míst a nikdo by ho nechytil a neukřižoval.

images

Objevení Ameriky

Všichni víme, že v roce 1492 objevil Kolumbus Ameriku. Jenže v roce 1000, skoro o půl století dřív ji už objevil Leif Ericsson. Kdyby to byl bývale Ericsson hned postnul na Foursquare, mohl se Kolumbus vydat objevovat něco úplně jiného.

Mistr Jan Hus

Kdyby si Jan Hus pořádně přečet podrobné informace a program události Grilování v Kostnici, na kterou tak lehkovážně přijal pozvání, možná by si to rozmyslel, nikam nejel. A kdyby svoje názory raději tweetoval nemusel by se stát hlavním bodem programu výše zmíněné grilovačky.

Napoleon a tažení do Ruska

Napoleon přes appku norského radaru zjišťuje, jaká bude v Rusku zima, a raději nikam netáhne. Zkusí zabrat třeba Španělsko. Tam je teplo, moře a hezký holky, který si fotí a pod vintage filtrem dává na Instagram. Taky postuje selfíčka na Snapchat a na Foursquare se chlubí dobytím nového území.

10602029945_1e4a0a4821_b

Abraham Lincoln

Kdyby se Abe Lincoln toho památného večera 1865 rozhodl, že prostě do žádného pitomýho divadla nepůjde a nefotil selfíčka s hastagama na Instáč, mohl být naživu ještě léta.

History-seen-through-Instagram-4

Nikola Tesla

Nikola dojel na to, že mu většinu jeho super nápadů ukradl Edison. A zatímco Tesla chtěl všechny ty svoje zlepšováky nabídnout lidem zadarmo, Edison si na nich namastil kapsu. Kdyby byly sociální sítě, chudák Tesla by to mohla hned po vymyšlení postnout na Facebook, tweetnout, natočil tutorial na YouTube a zaplavit svýma super nápadama Pinterest.

tesla

A takhle se můžeš zamyslet nad různejma historickejma událostma, který probíráte ve škole :)

Zdroj: ČiliChili

Žádný komentář, buďte první!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.