Blogeři, YouTubeři a reklama

large

Na televizi už tolik nekoukáme nejen proto, že tam vlastně nic nedávají, ale že když už něco dávají, naperou tam tolik reklam, že doba strávená sledováním reklam se rovná délce trvání filmu. I ten Facebook už nás docela otravuje reklamami v pravém panelu a často se na naší zdi zobrazují sponzorované příspěvky. A co YouTube a reklamy před každým videem…Na spoustu reklam na internetu stačí rozšíření AdBlock, které si můžete zdarma stáhnout ke svému prohlížeči Chrome. Vy ostatní máte smůlu.

Mýtu s o prostředí bez reklam

Třeba ale takový Instagram, Vine a stránky blogerů, nebo YouTubeři, tam vůbec není reklama, pokud nesleduji značky, že? No a to se právě mýlíte, tam je reklama skoro nejvíc a ještě k tomu je děsně efektivní. Co když vám váš oblíbený YouTuber doporučí skvělý chipsy, má oblíbenej šampón a nosí značkový oblečení. Náhoda? Nemyslím si.

Jste slavní? Dostanete věci zadarmo

Co třeba taková Essena O´Neilová? Znáte ji? Tu holku, co byla hvězdou Instagramu a najednou je zásadně proti sociálním sítím? Kromě toho, že se proslavila svým novým tvrzením, že sociální sítě nejsou pravý život, tak také mluví o tom, jak ji firmy platily za to, aby se fotila v plavkách, které ji poslali, v šatech, které taky dostala zadarmo atd.

A my neslavní to zkupujeme

Jelikož své hrdiny ze sociálních sítí máte rádi jako svoje kamarády, všechno o nich víte, co jí, kde bydlí, jakého domácího mazlíčka mají a v čem chodí spát, stejně tak, jako když si váš kamarád koupí super boty a kamarádka úžasnej lak na nehty, stejně tak nakupujete produkty, které se vám líbí nebo které vám doporučuje váš oblíbený YouTuber.

A pak že nemáte rádi reklamu.

Sledujte příklady možné skryté reklamy:

Shocked-face-selfie-on-set-so-many-hair-and-makeup-changes-today-Ive-been-snapchatting-when-I-get-th

„Právě jsem přišla od kadeřníka a bylo to úplně super! #tokadernictvikdebyla“ = dostala jsem zadarmo poukaz od kadeřnictví, abych je vychválila a vy tam taky přišly, ale za peníze.

 

tumblr_ms1omxaWiO1qi29nro1_1280

„Selfíčko před velkou párty“ = nosím mikinu Adidas, která mi dneska ráno přímo od Adidas přišla poštou, že by bylo fajn, kdybych se v ní vyfotil

 

Žádný komentář, buďte první!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.