Jak někoho „nahlásit“

1-facebook

Současné sociální sítě jsou plné nenávistných komentářů, které vznikají na základě dnešní problematiky uprchlické krize a Islámského státu. Spousta lidí vyprovokovává lidi k nenávistným projevům tím, že záměřně dává různé zprávy, spamy i hoaxy právě s tématikou uprchlické krize či Islámského státu. Mnoho lidí se na to samozřejmě chytne, protože kde jinde vyjádřit svůj názor, než na Facebooku.

Mě osobně opravdu dost znechucují tyto nenávistné projevy a reakce lidí pod takovými příspěvky. Nevychází totiž ze žádných racionálních obsahů a jsou pouze projevem lidských předsudků, xenofobie a rasismu. Navíc, Facebook je na to, abychom se mohli bavit s kamarády a sdílet s nimi svůj život, takže se zaměřte na ně. Tyto záležitosti na Facebooku nemají co dělat a to, že je tam lidé dávají a reagují na ně je jen zneužívání Facebooku.

Od toho tu je (jsem si myslela), tlačítko „Nahlásit“. Je tu k tomu, abychom vytvořili ze sociálních sítí bezpečné a mírumilovné místo. Jelikož my sami ho prosazujeme, rozhodla jsem se ho tedy použít.

Tradičně, na facebookovské skupině České Budějovice, jsem objevila odkaz na článek, jež popisuje hladomor v jednom z měst Sýrie. Mezi komentáři se našly ženy, které syřany litovaly, ale našlo se i několik mužů, sympatizující s jejich bídou a utrpením. Jelikož některé jejich výroky byly opravdu silné, okamžitě jsem dva z uživatelů nahlásila.

Jak na to?

Facebook vám nabídne dotazník, kterým se dostanete až k samotnému nahlášení příspěvku administrátorům.

fbnah  fbnahl fbnahlá fbnahlás

Facebook v závěru dotazníku nabízí možnost „Poslat Facebooku ke kontrole“. Pod tím dodává, pokud tento příspěvek odporuje Zásadám komunity. Níže si můžete přečíst zásady komunity:

zdvořilé chování

A jak to celé dopadlo?

fb nahlásit pokr

Pod tímto hlášením se vám zobrazí několik smajlíků, jimiž můžete vyjádřit váš pocit z řešení problému a k tomu přidat vlastní komentář. Zda ale i přesto, že jsem jim tam vysvětlila souvislost se Zásadami komunity a nenávistnými projevy v nahlášených komentářích, pochopí, že tyto věci na Facebook nepatří se ale můžu nechat překvapit.

Inu, Facebook je všemocný jenom tam, kde chce.

Žádný komentář, buďte první!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.