Internetem se šíří virus, který zcela ovládne tvůj telefon

6006485937_574355f41a_z

Viry a různé druhy nežádoucích aplikací, které jsou spíše na škodu, než k užitku byl dříve záležitostí pouze počítačů a notebooku. Klikli jste na nějaký odkaz a za pár minut bylo po počítači. Tak jste vzali mobil.

Počítače už vycházejí z módy, čehož si všimli i tvůrci těchto škodlivých aplikací. Nový virus s názvem Mazar BOT proto zaměřili na chytré telefony s operačním systémem Android. Ten je mezi majiteli chytrých telefonů nejrozšířenější.

A jak ten „Mazár Bout“ funguje? Přijde vám SMS nebo MMS zpráva. Už to je trochu zavánějící, protože kdo dnes posílá SMS a MMS, když máme Facebooky. Pokud ale ani to vám podezřelé nepřipadá, zprávu otevřete a v ní – odkaz na webovou stránku! To se od počítačů moc neliší…Pak vám to nabídne super appku MMS Messaging. Prosím vás, nestahujte to, vždyť to ani nezní lákavě a užitečně. A pokud vám to nedá a vy si ji stáhnete, znamená to, že si stahujete virus, který dokáže monitorovat veškerou vaši činnost na telefonu (ten virus snad vymysleli rodiče) a taky si dokáže s vašim telefonem dělat, co se mu zachce. Posílat zprávy, vyhledávat na internetu, upravovat nastavení, zkrátka, váš telefon už nebude váš telefon.

via GIPHY

Jak se proti tomuto viru můžete bránit? Holky z HelloGiggles posílají několik rad na závěr:

  1. Neotevírejte odkazy přijaté z SMS a MMS zpráv.
  2. V Nastavení –> Zabezpečení zadejte VYPNUTÍ položky „Povolit instalaci aplikací z jiných zdrojů než z Play Store“.
  3. Mějte aktualizovaný anti-virus.
  4. Vypínejte wifi, pokud ji nepoužíváte.

via GIPHY

 

Tak ne, že ten virus stáhnete! :)

Žádný komentář, buďte první!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.