Snapchat má na svědomí autonehodu

15622842465_7b03535eef_z

Že je Snapchat spíš taková sranda appka, to všichni víme. Že má i svoje protiklady ve smyslu většího rizika posílání intimních fotografií nebo kyberšikany, to doufám taky všichni víme. Ale že by se kvůli Snapchatu stala autonehoda?

snapchat-crash2No ano, v Americe, nedaleko Atlanty, byla v září loňského roku nehoda, jejíž příčinou je Snapchat, tvrdí právníci. Snapchat má totiž i filtr, který zaznamenává rychlost. Slečna řidička totiž chtěla jet v rychlosti 160 hm/h a pochlubit se tím na Snapchatu.  Jenže někteří se nenarodili s volantem v ruce a tato teprve osmnáctiletá řidička k těmto lidem patří. V zóně, kde je přikázaná max. rychlost 90 km/h jela 172 km/h, takže sice zvládla překonat tu rychlost, ale současně v této rychlosti také narazila do dvou dalších aut. Naštěstí, jak sama uvádí na svém snapu z nemocnice, přežila bez vážných důsledků ovšem řidič auta, do kterého narazila takové štěstí neměl, údajně utrpěl vážná poranění mozku.

mcgee-ambulance-snap-resized

Takže tento filter raději zkoušejte, když jedete na kole, řídí váš táta nebo raději vůbec. Snapchat totiž čelí vážnému obvinění, že povzbuzuje své uživatele k rychlé jízdě.

 Zdroj: CBS News

Žádný komentář, buďte první!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.