Chytrá angličtina v mobilu

rosetta_stone_versus_duolingo

Blíží se mi přijímačky z angličtiny a přestože jsem strávila semestr v Holandsku, gramatika mi prostě nejde. V běžné konverzaci si člověk vystačí s do/does/doing, was/were, will/going to a občas nějaký ten člen a/an/the, aby vám lidi rozuměli. Jak ale přijde na testy, vyraší mi kopřivka. Naštěstí jsem narazila na Duolingo – stylová, zajímavá, praktická angličtina „do kapsy“. Učit se můžete na počítači i na mobilu, ale já asi preferuji počítač, protože vás nutí víc psát, na mobilu si totiž slovíčka můžete vybrat, a tím to dost napovídá. Na mobilu je to ale zase pohodlnější :)

duoduol

31.05.16 - 1 (1) 31.05.16 - 1

Nastavíte si plán, jak moc se chcete učit – podle toho vám chodí upozornění od malé zelené sovy :) Navíc to funguje i jako sociální síť, jelikož si zde můžete dát profilovou fotku a přidávat si do přátel své známé, s nimiž pak můžete porovnávat své pokroky.

Nemusíte se učit taky všechno od začátku, můžete si dát rozřazovací test a ten ty vaše znalosti utřídí a „uzná“ vám některé oblasti. Ovšem to neznamená, že už je nebudete procvičovat :)

Duolingo si taky dává záležet na vaší výslovnosti. Jsou tu i úkoly, kdy musíte uvedenou větu říct anglicky.

31.05.16 - 1 (2)

Pod většinou otázek je také k dispozici diskuze, kde ostatní uživatelé hovoří o dalších gramatických možnostech nebo se ptají po vysvětlení, proč to není správně. Pokud napíšete místo „matka“ „máma“, můžete dát tvůrcům vědět, že vám to měli uznat.

A to je asi největší výhoda Duolinga, že to dělají skuteční lidé :)

duoldis

Žádný komentář, buďte první!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.